SanDisk her an satılabilir

SanDisk her an satılabilir

SanDisk, kendi alanında önemli firmalardan biri. Toshiba, Samsung, Western Digital ve Kingston gibi rakipleri arasında önemli bir yere sahip olan firmanın satılacağı gündemde. İddialar Bloomberg’e dayanıyor.

Kurumsal tarafta çıkan bir söylentiye göre SanDisk, bir banka ile firmanın mali değerini ortaya çıkarması için anlaştı. Böyle bir talep, firmanın satılması ihtimalini akıllara getiriyor. Henüz SanDisk tarafından açıklanan resmi bir duyuru yok ancak otoriteler firmanın büyük olasılıkla satışa çıkacağında hemfikir.


Depolama yongaları alanında bilinen firmalar zaten oldukça kısıtlı. Dolayısıyla eğer SanDisk satışa çıkarsa, en büyük potansiyel alıcısına Western Digital olarak bakılıyor. Yaklaşık 12 Milyar Dolarlık bir piyasaya değerine sahip olan SanDisk, kendi alanında öncü firmalardan bir tanesi. SDD, USB bellek, hafıza kartı gibi alanlarda kaliteli ürünleriyle tanınan firmanın neden satışa çıkacağı ile ilgili bir bilgi ise henüz ortaya çıkmış değil. Ancak tabii ki bunun bir iddia olduğunu tekrar hatırlatmamızda fayda var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS