Son Dakika

Selfie tutkusu yüzünden 14 ölüm!

A A

05.02.2016 - 12:00 Son Güncelleme:

2014 yılındaki ödül töreniyle birlikte adeta bir trend halini alan özçekim çılgınlığı yılan tarafından öldürülme, trafik kazası, TV vericisi direğinden düşme şeklinde kaza ve ölümlere sebep olmuştu. Ancak şimdiye kadar meydana gelen en büyük selfie kazası yaşandı.

Selfie tutkusu yüzünden 14 ölüm!

Hindistan’da Pune College isimli bir okul, geçtiğimiz günlerde bir gezi düzenledi. 116 öğrenci ve 9 öğretim görevlisi ile düzenlenen gezi Murud plajına yapıldı. Gün boyu çeşitli etkinlikler ile devam eden gezi sırasında okyanusta gelgit meydana geldi. Su seviyesinin ani yükselişi ile öğrencilerin bir kısmı sahilin güvenli kısmına kaçarken, bazıları ile bu durumu ölümsüzleştirmek için suların içine doğru ilerledi.

Yaklaşık 20 kişiden oluşan oluşan bir öğrenci grubu selfie çekmek için ilerlemeye devam etti. Ancak beklenmedik derece yüksek bir dalga ile su seviyesinin tekrar aniden yükselmesi, 14 öğrencinin ölümüne yol açtı.

Telefon görüşmesi kaydeden 5 uygulama

Kurtarma ekipleri olay yerinden 6 öğrenciyi yaralı şekilde güvenli bölgeye ulaştırabildi. Ancak 14 öğrenci için geç kalınmıştı. Selfie tutkusu tek sefer hiç bu kadar can almamıştı.

Ülkemizde ve dünyada meydana gelen kazalar genellikle bir veya iki kişiyle sınırlı kalıyordu. Tek bir kazada 14 kişinin ölmesi, selfie tutkusu hakkında yeni soru işaretlerine sebep oldu. Sosyal mecralarda birkaç günlük fenomenlik için gençlerin kendini bu denli tehlikeye atması oldukça üzücü