Signal uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Signal kimin? Signal güvenli mi?

Signal uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Signal kimin? Signal güvenli mi?

Signal uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Signal kimin? Signal güvenli mi?

Whatsapp uygulamasının yeni gizlilik politikasıyla birçok insan alternatif programlar aramaya başladı. Signal uygulaması Whatsapp'a alternatif uygulamalar arasında yer alıyor. Signal uygulamasının ne olduğu merak ediliyor. Signal uygulaması da WhatsApp gibi ücretsiz mesajlaşma programıdır, peki ama Signal uygulaması nasıl kullanılır? İşte Signal güvenli mi, yerli mi, gizlilik politikası nedir sorularının yanıtları...

Signal uygulaması WhatsApp'ın yeni güncellemesiyle birlikte en çok araştırılan uygulamalar arasında yer aldı. Signal Vakfı ve Signal Messenger LLC tarafından geliştirilmiş bir uygulama olup akıllı telefonlarda operatör fark etmeksizin kullanılan bir uygulamadır. Peki ama  Singal güvenli mi, nasıl kullanılır?

Signal nedir, kimin?

Signal, özgür ve açık kaynaklı, şifreli bir sesli arama, görüntülü arama ve anlık mesajlaşma uygulaması. Signal Vakfı ve Signal Messenger LLC tarafından geliştirmektedir. İnternet üzerinden dosyaları, sesli mesajları, görselleri ve videoları içerebilen kişiler arası veya grup mesajları göndermek için kullanılır.
Ayrıca WhatsApp'a alternatif olan Dedi uygulaması hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

Signal güvenli mi?

Signal, tanımlayıcı olarak standart cep telefon numaralarını kullanır ve diğer Signal kullanıcılarıyla tüm iletişimleri güvence altına almak için uçtan uca şifreleme yapar. Uygulama, kullanıcı kişilerinin kimliğini ve veri kanalının bütünlüğünü bağımsız olarak doğrulayabilecekleri mekanizmalar içerir.

Milyonlarca insan, Signal'i anlık iletişim için dünyanın her tarafından ücretsiz olarak kullanıyor. Yüksek netliğe sahip iletiler gönderin ve alın, sesli ve görüntülü aramalarda yer alın, bağlı kalmanıza yardımcı olacak genişleyen yeni özellikleri keşfedin. Signal'in gelişmiş gizlilik koruma teknolojisi her zaman açıktır, böylelikle önem verdiğiniz anıları sizin için önemli olan insanlarla paylaşmaya odaklanabilirsiniz.