Silah modifikasyon videoları yasakladı!

  1. Teknoloji
Silah modifikasyon videoları yasakladı!
Silah modifikasyon videoları yasakladı!

Google’ın satın aldığı ve dünyanın en büyük video platformuna dönüştürdüğü YouTube, aylık 1.5 milyardan fazla kullanıcıya ulaşıyor. Şirket bu erişim sayıyla büyük bir gelir elde etse de yasal ve etik olarak pek çok zorlukla karşılaşıyor. İçerik politikası da bu sorunların başında geliyor.

Geçtiğimiz hafta Amerika’nın eğlence kenti Las Vegas’ta gerçekleşen ve 50’den fazla kişinin hayatını kaybettiği saldırıda yarı otomatik silahlar modifiye edilecek tam otomatik hale getirilmişti. Amerika tarihinin en önemli kitle saldırıları arasında yerini alan bu saldırıdan sonra, Amerika silah yasaklarını daha şiddetli bir şekilde konuşmaya başladı. YouTube’da silah videoları konusunda bazı düzenlemeler yapma kararı aldı. Silahlarla ilgili binlerce videonun bulunduğu platformda artık silah modifikasyon videoları olmayacak.

Yayın politikasında yapılacak olan değişiklikle birlikte silah modifiyelerini içeren tüm içeriklerin yayından kaldırılması kararlaştırıldı. Çok gelişmiş bir içerik sistemi olan servis, bu videoları analiz ederek yayından kaldıracak. Kısa sürede devreye girmesi beklenen düzenlemeyle birlikte önceden yayınlanmış tüm videoların da kaldırılacağı açıklandı.

Şirketin geriye dönük tüm videoları analiz edip aralarından ilgili videoları kaldırması, teknik olarak oldukça zorlu bir süreç. Milyonlarca videonun hepsinin en baştan incelenmesi ise büyük bir zorluk. b u nedenle ünlü yayın platformunun, sadece önceden silah içerdiğini etiketlediği videoları tekrar incelemesi bekleniyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS