Şirketler neden “2 in 1” kullanmalı?

Şirketler neden “2 in 1” kullanmalı?

Hem tablet, hem PC olabilen "2 in 1" (2'si 1 arada) ürünler, tabletlerin yaygınlaşmasıyla hayatımıza giren pratik cihazlar. Daha önce monitör içine yerleştirilen bilgisayar kasası ile gündeme ile 2 in 1 kavramı, artık daha çok tablet ve laptop birlikteliği için kullanılıyor.

2 in 1 ürünler, hem maliyet hem de kullanım pratikliği açısından büyük faydaları var. Bu ürünlere en büyük talep ise profesyonel kullanıcılardan ve kurumlardan geliyor. Kurumların, şirketlerin donanıma önemli bir yatırım yapması gerekiyor ve bu aşamada karşılarına hem tablet hem PC olan 2 in 1 ürünler çıkıyor.


yoga2-3pro[1]


Çalışanlarının kullanımı için ayrı ayrı tablet ve laptop almak yerine, 2 in 1 ürünlerini tercih eden şirketler, bu ürünler sayesinde hem maliyet, hem de zaman tasarrufu sağlayabiliyorlar. 2 in 1 laptoplar aslında çok pratik şekilde, her iki ürünün de en iyi özelliklerini tek bir üründe birleştiriyor. Katlanabilen ve çıkabilen kapakları, dilediğiniz zaman takıp çıkarabildiğiniz klavyesi vekompakt tasarımları ile dilediğiniz yere yanınızda taşıyabileceğiniz 2’si 1 arada laptoplar hem çok şık hem de çok yetenekli cihazlar olarak gördükleri ilgiyi hak ediyorlar.


Peki, çalışanlarının önünde bir PC dururken, şirketler 2 in 1 laptopları neden tercih etsinler?Mobilitede zirve


maxresdefault[4]


İş dünyası artık her an bulut servislerine erişimi gerektirecek bir tempoyla hareket ediyor. Çalışanlar için masa başından kalkıp bir müşteriyle toplantıya girerken veya ofisten çıkıp dışarıda bir görüşmeye giderken, şirketin bulut servislerine, e-postalarına, sosyal medya servislerine bağlı kalabilmek büyük önem taşıyor. Bir toplantı sırasında, üzerinde konuşulan bir dosyayı bulut servisinden anından çağırıp açabilmek, bir işi almakla alamamak arasındaki ince çizgyi oluşturabiliyor. Veya devam eden bir projenin sağlıklı ve hızlı biçimde sürdürülebilmesi için gerekli bir süreci oluşturuyor. İşte bu gibi durumlarda, çalışanlarının çoğu zaman "hantal" bir laptopu yanlarında taşımak istememesinden kaynaklanan sorunları, masa başındayken laptop, ofis dışındayken tablet olan 2 in 1 ürünler çözüyor.


Kullanım kolaylığı için tablet...


p_setting_fff_1_90_end_500[1]


Yine, bir müşteriyle veya iş arkadaşları ile bir proje üzerinde çalışırken, ekran üzerinden proje dosyaları incelenirken küçük detayları işaretlemek, not almak, detayları büyütmek/küçültmek gibi hızlıca aksiyon gerektiren eylemleri parmakla dokunarak hızlıca yapmak varken, bir PC'ye bağlı mouse ve klavye ile gerçekleştirmek artık tercih edilmiyor. Bu gibi durumlarda, dokunmatik ekranlı ve tablete dönüşebilen, elden ele dolaşabilen 2 in 1 ürünler iş sürecini çok kolaylaştırıyor.


2’si 1 arada PC sistemlerine yakından bakıyoruz


İşlemci gücü herkesi şaşırtabilir


402617-surface-pro-4[1]


Tabletler için ilk dönemde ortaya çıkan şikayetlerden biri, işlemci gücünün ağır ofis dokümanlarını çalıştırmaya yeterli olmayışı idi. Ancak artık 2'si 1 arada laptoplar, en son Windows işletim sistemini bile çalıştırabilecek kadar güçlüyken, masa üstündeki bir PC'nin yapabildiği her şeyi yapabiliyorlar. Öyle ki, 2'si 1 arada PC'leriyle iş saatleri dışında yüksek donanım ihtiyacı gerektiren oyunları oynayanları bile görmek mümkün.


Maliyet avantajı


surface-pro-4-review-7[1]


Şurası bir gerçek ki, 2 in 1 ürünler, normal bir tablete oranla daha yüksek fiyat etiketine sahipler. Ancak kurumlar bir çalışana PC/laptop aldıktan sonra çalışanın mobil ihtiyaçları/toplantıları/müşteri ziyaretleri için ayrıca bir tablet almak zorunda olduklarını da fark ediyorlar. Bu aşamda 2 in 1 ürünler, ayrı ayrı laptop ve tablet almaktan daha uygun bir maliyet oluşturuyor. Üstelik, kurumsal firmalarda teknik servis çalışanlarının, bir çalışanın hem laptop'una hem de tabletine ayrı ayrı bakım yapma maliyetini de gözden kaçırmamak gerekiyor. Üstelik eğer çalışanlar hem laptop'ta, hem de tablette ayrı ayrı ofis yazılımlarını ve işle ilgili diğer lisanslı yazılımları kurmak zorunda kaldıklarında, iki kez lisans ücreti ödemek gerekiyor. Her ne kadar Microsoft artık yazılımlarını tüm cihazlar için tek fiyat üzerinden satmak üzere bir politika geliştirmiş olsa da iş dünyasında lazım olan tüm yazılımları Microsfot üretmiyor. Oysa 2 in 1 ürünlerde, ikinci lisans ücreti ödeme zorunluluğu ortadan kalkıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS