Sıvı soğutmalı laptop

Sıvı soğutmalı laptop

Asus, IFA 2015’in ilk gününde oldukça iddialı bir dizüstü bilgisayar tanıttı.

ROG (Republic of Gamers) serisiyle oyunculara yönelik ürünler ile dikkat çeken firma, GX700 adını verdiği yeni laptop ile adeta şov yaptı. Asus GX700 modelinde 17 büyüklüğünde bir ekran var. Bu ekran 4K çözünürlükte. Mobilde 4K çözünürlük görmeye alışık olduğumuz bir şey değil. Ancak henüz bitmedi. Asus GX700 modelinde Intel’in en güncel işlemcisi Skylake’in K serisi işlemci kullanılmış. Bu demek oluyor ki GX700 modelinde overclock imkanı olacak.


Şimdiye kadar taşınabilir oyuncu bilgisayarlarının en önemli sorunlarından biri olan ısınma sorunu, K serisi Intel Skylake işlemciye tekrar yaşanacaktı ancak Asus bunun önüne oldukça ilginç bir yöntemle geçmeyi denemiş. Yukarıdaki görselden de anlaşılabileceği üzere Asus GX700 modelinin arkasında dev bir sıvı soğutma ünitesi var. Bu sıvı soğutma ünitesi ile Asus GX700’ün masaüstü performansıyla yarışabileceği söyleniyor. Bilgisayar o ünite olmadan da çalışabiliyor ancak tam performanslı olmuyor.


Asus, GX700 modelinde kullanacağı ekran kartını henüz açıklamadı. Modelin 2016’ya sarkacağı bilgisine ulaştık ancak fiyat bilgisi Asus tarafından verilmedi. Dizüstü bilgisayarda sıvı soğutma gerçekten ilginç bir gelişme. Asus GX700’ü yakından takip edeceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS