Skype’da önemli değişiklik

Skype’da önemli değişiklik

Microsoft, Edge tarayıcıda bir eklenti olarak çalışabilen Skype’ı, sadece web üzerinde çalışacak bir sürüm hazırlığında olduğunu duyurdu.

Neredeyse 10 yıldan fazla bir geçmişe sahip olan Skype, görüntülü ve yazılı mesajlaşmanın vazgeçilmezi. MSN Messenger’In kapanmasından sonra tüm kullanıcıların Skype’a aktarılmasıyla Skype daha fazla önem kazandı. Windows 10 Object RTC API ile birlikte geliyor. Bu API WebRTC servislerinden faydalanabiliyor. Skype’ın sadece webde çalışmak için ihtiyaç duyduğu özellikleri Windows 10’da mevcut.


Şuan Skype’ın tarayıcılar için çeşitli basit eklentileri var. İnternet gezinimi sırasında görüntülenen telefonları tek tuşla aramak bu eklentilerin bir çeşidi. Ancak Skype, eklenti desteği olmadan servisin tarayıcıya gömülü olarak çalışmasını istiyor. Bunu WhatsApp Web’e kısmen benzetebiliriz. İddiaya göre çalışmalar başlatıldı ve 2016’da yeni Skype sürümü duyurulacak. Skype’ın web sürümü ilk olarak Microsoft Edge tarayıcıda çalışacak. Chrome ve Firefox gibi tarayıcıların gerekli yeterlilikleri sağlamak için güncellenmesi gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS