SnapChat için işe yarar bir güncelleme yayınlandı

SnapChat için işe yarar bir güncelleme yayınlandı

Bu güncelleme sayesinde artık filtreler sesli komutlarla bulunup kullanılabilecek.

SnapChat, geçtiğimiz gün Snap Partner Summit etkinliğinde uygulamanın yeni bir özelliğini tanıttı: Voice Scan. Bu sesli komut özelliği sayesinde, Snapchat’te yer alan filtrelere ulaşmak ve kullanmak daha kolay olacak. Tam çekim yapacağınız esnada örneğin, “Make my hair Pink” diyeceksiniz ve saçlarınız pembe olacak. Tabii şimdilik yabancı dilde destek var, ama yakında Türkçe dil desteğinin gelmesi de muhtemel.

Snapchat, bu sesli komut asistan sistemi için SoundHound ile iş birliği yaptı. SoundHound, daha önce benzer konularda Mercedes-Benz ve Pandora gibi şirketlerle de iş birlikleri gerçekleştirmişti.

Dünyanın en popüler uygulamalarından bir tanesi

Snapchat, bir multimedya mesajlaşma uygulaması. Android ve iOS platformlarında kullanılabilir durumda olan uygulama, 32 farklı dilde hizmet veriyor.

Geçtiğimiz mart ayı itibarıyla yayınlanan veriler, uygulamanın günlük 229 milyon aktif kullanıcı tarafından tercih edildiğini ortaya koydu.

Uygulama, gençler arasında, özellikle de 16 yaş altı kullanıcılar arasında büyük popülariteye sahip ve bu da ebeveynleri endişelendirebiliyor. Öte yandan, son yıllarda pek çok kişinin de Snapchat üzerinden sosyal medya ünlüsü haline geldiği de bir gerçek.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS