Snapchat'ten rekor!

Instagram'ın Hikayeler özelliğini devreye sokmasıyla birlikte büyümesi yavaşlayan Snapchat kendini toparladı. Şu an uygulama, tarihinin en yüksek günlük kullanıcı sayısına ulaşmış durumda.



Bu büyüme Snapchat’in, özelliklerine yaptığı yatırımın karşılığını aldığını gösteriyor ve yeni yüz filtreleri ekleme ihtimalini arttırıyor.

7 ile 9 milyon arasındaki kullanıcıların, yüz filtreleri sebebiyle Snapchat’e katıldığı, geriye kalan 4 ile 6 milyon kullanıcının ise şirketin sürekli olarak yeni bir özelliğe odaklanmasını sevdikleri tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz çeyrekte, Android kullanıcılarını yıllarca deneyim ve düşük kaliteden şikayet ettikten sonra Snapchat, Android uygulamasının güncellenmiş ve optimize edilmiş bir versiyonunu yayınladı.

Dünya nüfusunun çoğunun bir Android cihaz kullandığı göz önüne alındığında, yeniden tasarlanan uygulama açıkça daha fazla insan için çekici ve işlevsel hale geldi.

CEO Evan Spiegel bugün yaptığı açıklamada, değişikliğin Android uygulamasını kullanan Snapchat üyelerini eski sürüme kıyasla yüzde 7 daha fazla anlık görüntü göndermeye teşvik ettiğini söyledi.

Ancak, uygulama sürümünün ötesinde şirket, İngilizce konuşan ülkelerin dışındaki kişilerin de uygulamada karşılanmasını sağlamak için başka adımlar atıyor.

Spiegel, şirketin, bir milyardan fazla kişiye hizmet veren küresel telekomünikasyon şirketleri ile ortaklık yaptığını ve böylece veri maliyetlerini yönetebileceğini söyledi.

Şirket, 2019'da Hintçe, Pencap, Marathi, Gujarati, Vietnam ve Urduca dahil olmak üzere, dünya genelinde 750 milyondan fazla insan tarafından konuşulan sekiz yeni dilde servislerini başlattı.

Dillerin çoğunun Hindistan pazarında konuşulduğu göz önüne alındığında, Snap'ın Hindistan'ı büyüme için bir yer olarak gördüğünü varsaymak mümkündür. (Milliyet)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS