Sonic The Hedgehog, 100 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı

Sonic The Hedgehog, 100 milyon dolar gişe hasılatına ulaştı

Büyük merak uyandıran Sonic The Hedgehog 100 milyon dolar barajını geçti. 95 milyon dolarlık bir bütçe ile çekilen bu film artık kar elde ediyor.

Paramount Pictures ile sinemaya taşınan ünlü video oyunu serisi Sonic, karakter tasarımı ile tepkilerin odağındaydı. Tüm bu eleştirilerden sonra filmin vizyon tarihini erteleyen şirket, Sonic karakterini yeniden tasarladı. Jeff Fowler’ın yönetmenlik yaptığı film, uzun ve meraklı bir bekleyişin ardından önemli bir hasılat elde etti.


Film ile ilgili önemli bir sorun bulunuyor. Bu film yeni corona virüsü salgını nedeniyle henüz Çin’de vizyona girmedi. Bu nedenle salgın sonrasında filmin çok daha ciddi bir kar elde edeceğini söyleyebiliriz.


ABD’nin Sonic’i yakalaması için Carrey’nin canlandırdığı çılgın bilim insanı Dr. Ivo Robotnik’i görevlendirmesi filmin başlangıcıdır.


ABD’deki ilk hafta sonunda 57 milyon dolar gişe hasılatı elde eden filmin Çin’de ne kadar izleneceği büyük merak konusu. Ayrıca film, ABD’de ilk hafta sonunda en yüksek açılışı gerçekleştiren video oyunu adaptasyonu da oldu. Geçen yıl izleyicilerle buluşan bir başka Japon video oyunu uyarlaması olan Detective Pikachu, ABD’deki ilk haftasında 54 milyon dolar hasılat elde etmeyi başarmıştı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS