Son Dakika

Sony Microsoft’un oyun servislerini taklit etmeye hazırlanıyor

A A

15.02.2021 - 11:20 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

PS5 için Game Pass benzeri bir sistem gelebilir. İşte konunun tüm detayları...

Sony Microsoft’un oyun servislerini taklit etmeye hazırlanıyor

Konsol sektörünün önde gelen iki ismi Sony ve Microsoft, yeni nesil konsollarını satışa sundu. Zaten PS5 satışlarının iyi gideceği az çok tahmin edilen birşeydi. Fakat Xbox Series X tarafında bazı soru işaretleri vardı.

Nitekim Xbox Series X‘in satışa çıkmasıyla birlikte bu soru işaretleri de ortadan kalkmış oldu. Series X’in bu kadar iyi bir çıkışa imza atmasında en önemli unsur ise şüphesiz Game Pass diyebiliriz. Zaten Sony yetkilileri de bu durumun az çok farkındalar.

Sony’nin en yetkili isimlerinden biri olan Jim Ryan geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi. Ryan Game Pass ile ilgili gelen bir soru üzerine dikkat çekici bir yanıt verdi. Game Pass karşısında ne yapacaksınız tarzında bir soru gelen Ryan şöyle dedi. “Bu soruya zamanı geldiğinde cevap vereceğim.”

Görünen o ki Sony de aynı Microsoft gibi abonelik üzerine dayanan bir sistem üzerinde çalışıyor. Eğer PlayStation’da da Game Pass benzeri bir sistem olursa hayli ilgi görecektir.

Keza Microsoft’un açıkladığı rakamlara göre yeni nesil Xbox konsolunu satın alanların yüzde 80’e yakını Game Pass abonesi. Bu durum Sony cephesinde de benzer bir başarıya sahne olacaktır.