Sony PlayStation VR kaç para olacak?

Sony PlayStation VR kaç para olacak?

Geçtiğimiz gün Sony, söz verdiği gibi PlayStation VR isimli ürününü Oyun Geliştiricileri Konferası’nda resmi olarak duyurdu. Uzun zamandır beklenen sanal gerçeklik ürününün fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı. İşte Sony PlayStation VR fiyatı, çıkış tarihi ve diğer detaylar.

Japon teknoloji devi Sony, PlayStation VR için 399 Dolarlık bir fiyat belirlemiş. Bu rakam gözünüze çok gelmesin çünkü şimdiye dek duyurulan en ucuz sanal gerçeklik kaskı olduğunu söyleyebiliriz. Yine geçtiğimiz günlerde fiyatı netleşen HTC Vive 799 Dolar, Oculus Rift ise 599 Dolara satılacak. Dolayısıyla Sony PlayStation VR fiyatı son derece makul.Şimdi gelelim çıkış tarihine. Sony’nin sanal gerçeklik çözümü Ekim 2016’da satışa çıkacak. Yani o tarihe kadar ürünü satın almak mümkün olmayacak. Zaten Sony dünyasında henüz sanal gerçeklik teknolojileriyle uyumlu içerik bulunmuyor.


PlayStation’ın resmi blog sayfasında yer alan bilgilere göre, 230’dan fazla geliştirici PlayStation VR için içerik hazırlıyor. Eğer çalışmalar plana uygun ilerlerse Sony, Ekim 2016’dan yıl sonuna kadar 50’den fazla PlayStation VR oyunu satışa çıkmış olacak. Kullanıcılara ücretsiz oyunlar da sunulacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS