Sony Playstation VR’a büyük ödül!

Sony Playstation VR’a büyük ödül!

Time Dergisi, 2016 yılının en iyi icatlarını seçerken, Sony Playstation VR’ı değerlendirmeyi unutmadı.

Time Dergisi, “2016 yılının En İyi İcatları” listesine Sony Playstation VR’ı da ekledi. Time Magazine’in Playstaion VR’ı seçmesinin ardında, uygun fiyatlı yüksek teknolojiyi birleştirme becerisi yatıyor. Time, Playstaion VR için şu ifadeleri kullanıyor: “Çağımızın üstün teknolojisi olan sanal gerçeklik gözlükleri, gerçekliğin sınırına bir tırtık daha bırakttı. Ne var ki bu teknolojilere sahip olmak kolay değildi, en azından PS VR ile tanışana kadar. Milyonlarca insan hali hazırda Sony Playstation 4 sahibi. Kabul edilebilir sanal gözlük fiyatları ile birleşince, konsolun cazibesi en üst düzeye katlanıyor.”


sony


Playstation VR kitinin bu başarıyı elde etmesinin en büyük nedeni fiyatı. Zira şirket mühendisleri, fiyat-performans ekseninde muazzam bir başarı elde etmiş durumda. Japon devinin sanal gerçeklik gözlüğü; uçuk ekran kartlarına, inanılmaz işlemcilere ve yüksek RAM’e ihtiyaç duymuyor, üstelik HTC Vive gibi alternatiflerinden neredeyse yarı yarıya ucuz.


PS VR ile Daha İyi Bir Gerçekliğe!


Bilindiği üzere dahi Japonların mucizevi cihazı, Ekim ayında Batı piyasaları ile buluşmuştu. Amerika’da 350 ile 500 dolarlık fiyat etiketlerine (fiyatlar, gözlükle beraber sunulan donanıma göre farklılık gösterebiliyor) sahip olan aksesuar, ülkemizde bazı alışveriş siteleri aracılığıyla satın alınabilse de 2700-2800 TL civarındaki fiyatı tüketicileri korkutacak düzeyde. Doların artması ile bu fiyatın tırmanacağını düşünüyoruz.


Time Dergisindeki şu ifadeler bilhassa dikkat çekiyor: “Eğer daha iyi bir gerçeklik istiyorsanız, iki kez düşünmeden onu düşünmenizi tavsiye ederiz.”

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS