Sony PS5 ısınma sorunları ile boğuşuyor

Sony PS5 ısınma sorunları ile boğuşuyor

Sony PS5 ısınma sorunları ile boğuşuyor

Ortaya çıkan raporlara göre konsol ani bir şekilde yük altında olmasa bile kendi kendine ısınıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sony yeni nesil konsolu PS5’i 2020’de satışa sunmuştu. PlayStation 5 Türkiye’de dahil olmak üzere pek çok ülkede adeta yok satmıştı. Hala da yok satmaya devam ediyor. Zira PS5 şimdi bile Türkiye’de karaborsada satılıyor.

Reddit’te bazı kullanıcılar birkaç saatlik oyundan sonra PS5’in aşırı ısındığı ve brick yani kullanılmaz hale geldiği yönünde şikayetlerde bulundu. Genel kanı bu durumun güncelleme odaklı bir sorun olduğu yönünde. Çünkü bu şikayeti belirten kişi sayısı hayli sınırlı. Yani bir eldeki parmak sayısını bile geçmiyor.

Şimdiye kadar binlerce PS5 satıldığını düşünürsek, bu tarz soruna sahip bir kaç hatalı cihazın çıkması normal gibi görünüyor.

Hali hazırda bozulan cihazlar garanti kapsamında olduğu için bir sıkıntı söz konusu değil. Kaldı ki benzer sorunlar Xbox Series X‘te de ortaya çıkmıştı. Genel itibariyle bu tarz sorunlar her konsolun ilk çıkışında yaşanıyor.

Hatırlanacağı üzere Xbox 360 uzun bir süre 3 kırmızı ışık hatası ile gündemde kalmıştı. Üstelik bu hata Xbox 360 konsollarında hayli yaygın bir şekilde görünüyordu.

Dolayısıyla bu hata ile kıyaslandığında PS5’te ortaya çıkan ısınma problemine sorun bile denemez. Elbette önümüzdeki günlerde bu tarz şikayetlerin sayısı artarsa işin rengi değişebilir. Yine de bekleyip göreceğiz.