Son Dakika

Sony Twisted Metal oyununu tekrar gündeme getiriyor

Sony Twisted Metal oyununu tekrar gündeme getiriyor

Sony Twisted Metal oyununu tekrar gündeme getiriyor

Şirket, “Canlı aksiyon” Twisted Metal serisini geliştirme aşamasında. Variety’ye göre şov, Deadpool ve Zombieland yazarları Rhett Reese ve Paul Wernick’in baş yapımcılığını üstlendiği bir aksiyon komedisi. Michael Jonathan Smith (Cobra Kai) yazar ve yapımcı olarak yerini alıyor.

Seri kıyamet sonrası bir çorak arazide seyahat edebildiği sürece, daha iyi bir yaşam şansı olan hızlı konuşan bir yabancı etrafında toplanacak. Şov, tamamen kaotik araç yıkımıyla ilgili oyunlara dayandığından, bunun kolay bir iş olmayacağını söylemek gerek. Şovun baş yapımcısı Will Arnett’in dondurma kamyonu süren manyak bir palyaço Sweet Tooth’ı seslendireceği söylentileri var.

Görünüşe göre Sony Twisted Metal uyarlaması yapmayı ilk kez düşünmüyor. 2012 yılında çıkan haberlerde şirketin yine aynı proje üzerinde çalıştığı öne sürülmüştü. Orijinal oyun 1995‘te piyasaya sürüldüğünden beri beş Twisted Metal oyunu daha geldi. En son oyun 2012’de PlayStation 3’ün yeniden başlatılmasıydı.

Twisted Metal birkaç yıldır rafta olsa da, Sony sevilen serinin tozunu atmaktan daha fazlasını yapıyor. Hikayesini oyundan alan dizilerin gördüğü başarıyı The Witcher’da deneyimledik. Gösteri bir hit haline gelirse, belki de Sony’yi oyunları yeniden canlandırmaya itebilir. Sony, PlayStation franchise’larının çoğunu TV ve film için uyarlıyor. Uncharted oyunlarına dayanan bir film 2022‘ye ertelenirken, HBO’nun The Last of Us serisinin başrol oyuncuları bu ay onaylandı. Oscar Isaac’in Solid Snake rolünü üstleneceği bir Metal Gear Solid filmi de geliştirme aşamasında.