Spor tutkunlarına özel geliştirildi

Spor tutkunlarına özel geliştirildi

Spor tutkunlarına özel geliştirildi

Sportif görünümü ve hafif tasarımıyla ön plana çıkıyor. Spor severlerin ihtiyaç duyduğu pek çok özelliğe sahip. Ayrıca, sesli asistan kullanımı, müzik çalma ve akıllı telefonunuzun kamerası için uzaktan deklanşör gibi işe yarar özelliklerle fark yaratıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Watch GT 3 SE güçlendirilmiş polimer fiber gövdeye sahip. 1.43 inç değerde Amoled ekran, 466x466 çözünürlük sunuyor ve zengin renkler ve yeterli parlaklık düzeyi verebiliyor.

Ekranın etrafını saran ve hafif dışa doğru çıkıntılı tasarlanan dairesel çerçeve ise, ekranın yan taraflarının istenmeyen bir sürtünme sonucunda hasar almasının önüne geçebiliyor, koruyucu bir duvar etkisi oluşturuyor. Öte yandan, ekranımızda Gorilla Glass korumasının tercih edildiğini de ek not olarak belirtelim.

Dokunmatik ekran, nemli parmaklarla da kullanılabiliyor. Bu önemli, zira spor yaparken terlemeniz büyük olasılık ve bu esnada saati zorluk yaşamadan kullanabilmeniz gerekiyor. Watch GT 3 SE, 5ATM suya dayanıklı yapıda.

Saatimizin ekranını sağdan sola doğru kaydırdığımızda, gerçek zamanlı kalp atış hızı, kandaki oksijen oranı ölçümü, günlük adım miktarı ve yakılan kalori, hava durumu bilgileri ve uyku takibi gibi detayları görebiliyoruz.
Ana ekrandayken aşağıdan yukarıya doğru kaydırdığımızda, telefonumuza gelen son bildirimleri ve mesajları görebiliyoruz. Hatta SMS, WhatsApp, Telegram, Facebook Messenger ve Instagram gibi uygulamalarda, gelen mesajlara saatteki hazır mesajlardan seçimler yaparak hızlı cevaplar gönderebiliyorsunuz.

Telefon aramalarına uygun

Eğer saatiniz Bluetooth aracılığıyla telefonunuzla bağlantılı ise evet, hem gelen aramaları cevaplayabilir hem de saat üzerinden seçim yaparak aramalar gerçekleştirebilirsiniz. İç mekân kullanımlarında, ses kalitesinin güzel olduğunu söyleyelim. Diyelim ki evinizdesiniz ve kanepede uzanıyorsunuz. Telefonunuz da masa üzerinde ve arada birkaç metre mesafe var. Bir arama geldiğinde, yerinizden kalkmadan, rahatınızı bozmadan saat yardımıyla konuşabiliyorsunuz.

100'den fazla egzersiz modu

Yürüyüş, koşu, kayak, yüzme, bisiklet ve kürek makinesi dahil aklınıza gelebilecek hemen her egzersiz modu bu üründe mevcut. Cihaz, egzersiz esnasındayken kondüsyonunuz hakkında da size bilgi verebiliyor ve örneğin eğer dinlenmeniz gerekiyorsa, bunu hemen size bildiriyor.
Cihaz, yürüyüş, koşu, eliptik bisiklet ve kürek egzersizlerini otomatik olarak algılıyor ve otomatik kayıt tutuyor. Bunun için bu özelliği ayarlardan aktifleştirmeniz gerekli.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

GPS ve Glonass

Huawei Watch GT 3 SE, 451mAh pil değerine sahip. Böylelikle tek şarj ile yoğun kullanımda 1 haftayı, tipik kullanımda da 2 haftayı çıkarabiliyorsunuz. Saatin şarj edilebilirlik tarafında güzel bir detayı ise, kablosuz şarj desteğine de sahip. Eğer bu özellikli bir Huawei telefonunuz varsa, saatinizi kolayca şarj edebilirsiniz.