Spotify, kullanıcıları platformda daha fazla meşgul etmek istiyor

Spotify, kullanıcıları platformda daha fazla meşgul etmek istiyor

Spotify, kullanıcıları platformda daha fazla meşgul etmek istiyor

Şirket şimdi bazı kullanıcılardan kendi orijinal sesleriyle bir çalma listesine tepki kaydetmelerini istiyor. Bu klip bir podcast bölümü olarak paylaşılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kullanıcılar, kaydı duraklatarak tek seferde veya parça parça daha kısa kliplerle sesli tepki oluşturabilecekler. Oluşturdukları tepkileri düzenleyebilecek ve arka plan müziği ekleyebilecekler. Bölümlerini yayınlamadan önce oynatma listesine bağlantı verebilecekler. Spotify, TechCrunch’a testi yürüttüğünü doğruladı, ancak kayıtları nasıl yöneteceğini veya özelliği daha geniş bir şekilde sunmayı planlayıp planlamadığını açıklamadı. Teorik olarak, bu, insanların ilk kez ses liste oluşturma ile uğraşmasına yol açabilir, bu da daha fazla etkileşim anlamına geliyor.

Spotify, yıllardır bir uygulama içi podcast kayıt seçeneğini test ediyor. Yeni Zelanda’da yapılan yakın tarihli bir denemede, bir kullanıcının kendi profiline kaydettiği podcast bölümlerini yayınladı. Bu, şirketin Spotify’daki arkadaş bağlantılarından faydalanmasının akıllıca bir yolu gibi görünüyor. Bir arkadaştan gelen bir oynatma listesi önerisi, belki de algoritma tarafından önerilenden daha etkilidir. Yine de bir öneri sunmak için bir tepki podcast’i kaydetmek gereksiz görünüyor. Ancak şirket kullanıcıları platformunda tutmak açısından daha kullanışlı olacağını belirtmiş. Bu kapsamda yeni özellik dikkat çekecek mi hep beraber göreceğiz desek yanlış olmaz.