Spotify sesli kitap hizmeti vermeyi planlıyor

Spotify sesli kitap hizmeti vermeyi planlıyor

Spotify sesli kitap hizmeti vermeyi planlıyor

İsveçli firma salı günü bir blogda yaptığı açıklamada, ülkedeki Spotify kullanıcılarının 300.000’den fazla sesli kitaba erişebileceğini söyledi. Kullanıcılar, Spotify uygulamasındaki kataloğa göz atabilecek ve Spotify aboneliği satın alma işlemine benzer şekilde web sitesi üzerinden satın alma yapabilecekler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Medya danışmanlığı Omdia’ya göre, sesli kitap pazarının 2021’de 4,8 milyar dolar olduğu tahmin ediliyordu ve 2026 yılına kadar yaklaşık %14 bileşik yıllık büyüme oranıyla 9,3 milyar dolara çıkması bekleniyordu.

Spotify, Joe gibi popüler isimleri eklemek için 1 milyar dolardan fazla harcadığı podcast’ler gibi diğer gelir getirici formatlarla müzik akışından elde ettiği kazançları tamamlamak için göründüğü için agresif bir genişleme yolu çizdi. Rogan’ı kadrosuna kattı.

Geçen ay Spotify, konser biletlerini doğrudan hayranlara satmasına izin verecek bir hizmeti test etmeye başladı. Bir rapora göre, konser biletleri Spotify uygulaması ve yeni bir web sitesi aracılığıyla satılacak. Spotify’ın web sitesinin, diğerlerinin yanı sıra mekanları ve etkinlik organizatörlerini içerebilecek üçüncü taraflar adına bilet satacağını bildirdiği bildirildi.

O zamanlar, Spotify’ın konser biletleri satan web sitesi, ABD merkezli bir dizi konserle sınırlıydı. Bunlar arasında Limbeck, Tokimonsta ve Annie DiRusso gibi sanatçılar için konserler vardı. Rapora göre, alıcıların bilet satın alabilmek için bir Spotify hesabı oluşturmaları gerekecek. TechCrunch’ın raporuna göre müzik akışı hizmeti, en son Canlı Etkinlik Akışı aracılığıyla bilet satmak için Ticketmaster, Eventbrite ve See Tickets ile ortaklık kurdu.