Son Dakika

Spotify sözünü tutamadı

A A

13.01.2022 - 09:50 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Spotify söz vermesine rağmen HiFi hala mevcut değil ve gerçekten ne zaman geleceğine dair bir gösterge yok.

Spotify sözünü tutamadı

Bir şirket sözcüsü Engadget’e verdiği demeçte, “Sanatçılar ve hayranlar bize HiFi kalitesinde sesin onlar için önemli olduğunu söylediler. Kabul ediyoruz ve gelecekte Premium kullanıcılara bir Spotify HiFi deneyimi sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

“Ancak bugün paylaşacak zamanlama ayrıntılarımız henüz mevcut değil.” Bir Spotify moderatörü, Topluluk forumlarında benzer bir güncelleme paylaştı. 2017’de Spotify, ABD’deki bazı kullanıcılara ayda ekstra 7,50 ABD doları karşılığında kayıpsız müziğe erişim sunarak CD kalitesinde sesi test etmişti. O zamandan beri, diğer önde gelen müzik akışı hizmetleri, de kayıpsız akışı benimsedi.

Şirket, hizmet daha geniş bir alana yayıldığında HiFi’nin ne kadara mal olacağını söylemedi, ancak rakipler elini ekstra ücret ödemeden kayıpsız müzik akışı sunmaya zorlayabilir.

SpotifyHiFi ile ilgili fiyatlandırma ve kullanılabilirliğin ötesindeki diğer ayrıntılar belirsizliğini koruyor. Ancak şirket, hizmetin SpotifyConnect özellikli hoparlörlerle çalışacağını onayladı. Müzik dinleme platformu güncellemeleri ile en popüler platform olma yolunda ilerliyor.