Star Wars Jedi: Fallen Order sürpriz satış başarısıyla göz doldurdu

Star Wars Jedi: Fallen Order sürpriz satış başarısıyla göz doldurdu

Yayıncı Electronic Arts’ın açıklamasına göre, oyun şimdiden 6 milyon satış beklentisini geçti. Satışların 8 milyon adete ulaştığı vurgulanıyor. 31 Mart itibarı ile de 10 milyon adet rakamını geçmesi bekleniyor.

EA yönetimi, single player bir oyunun bu kadar yoğun şekilde satılmasının büyük bir sürpriz olduğunun da altını çiziyor. Bu aynı zamanda, oyun endüstrisinin tamamen multiplayer oyunlara odaklanmış olduğunun da işareti kabul edilebilir. Dolayısıyla single player oyunların yeniden yapımcıların gözdesi olması için de bir umut doğmuş bulunuyor.


Öte yandan, Star Wars temal multiplayer oyunları toplamda çok daha büyük rakamlara ulaşmış durumda. Star Wars: Battlefront ve Battlefront II, toplamda 33 milyon adet satış rakamına ulaştı.


Star Wars Jedi: Fallen Order’ın başarısı nedeniyle, benzer şekilde derin öyküye sahip büyük bütçeli aksiyon ve rpg oyunlarının yeniden stüdyoların programına girmesi bekleniyor.


Fallen Order, Electronic Arts’ın en çok satan veya en çok kazanç sağlayan oyunu değil. Ancak Disney ile yapılan anlaşmadan büyük kazanç sağlayan şirketin bunun devamını getireceği düşünülüyor.


Electronic Arts, Fallen Order için yeni içerik paketleri hazırlarken bir yandan da yeni Star Wars oyunları için görüşmeye başladı bile.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS