Star Wars Jedi Survivor, çıkışına kısa bir süre kala ertelendi

Star Wars Jedi Survivor, çıkışına kısa bir süre kala ertelendi

Star Wars Jedi Survivor, çıkışına kısa bir süre kala ertelendi

Hatırlayacağınız gibi Star Wars Jedi: Fallen Order, 2019 yılında oyun severlerle buluşmuş ve yoğun ilgi görerek bugüne kadar çıkan en başarılı Star Wars oyunlarından biri olmuştu. Fallen Order’ın çıkışından kısa süre sonra duyurulan devam oyununun 17 Mart’ta raflardaki yerini alması bekleniyordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ancak oyunun çıkışına artık iki aydan kısa bir süre kalmışken hiç beklenmeyen bir erteleme haberi geldi. Fallen Order’ın heyecanla beklenen devam oyunu Star Wars Jedi Survivor ertelendi.

Neyseki bu sefer erteleme süresi çok uzun olmadı. Lucasfilm ve Respawn Entertainment ortaklığında hazırlanan yeni Star Wars oyunu, 17 Mart 2023 yerine 28 Nisan 2023’te oyun severlerle buluşacak. Altı haftalık bu ertelemenin başlıca sebebi stüdyonun olabilecek en sorunsuz oyunu çıkarmak istemesi. Respawn Entertainment tarafından yapılan açıklamada, son üç yıldır tüm ekibin her şeyini bu oyuna verdiği, bu yüzden de herhangi bir sorunun bu çabalarına zarar vermemesi için en kusursuz oyunu yaratmaya çalıştıkları vurgulandı.

Yani anlayacağınız oyun çoktan bitmiş durumda. Erteleme kararı ile sağlanan altı haftalık bu periyod, oyundaki hataları ayıklamak ve performansı en iyi seviyeye çekmek için kullanılacak. Cyberpunk 2077 gibi üzerinde yıllarca çalışılan yüksek potansiyelli oyunların basit hatalar yüzünden hayal kırıklığına dönüştüğü düşünülürse, Respawn Entertainment bu kararı aslında oyun severler için de sevindirici.
Respawn Entertainment stüdyosu tarafından geliştirilen Star Wars Jedi Survivor, ilk oyunun ana kahramanı olan Cal Kestis’in maceralarına odaklanamaya devam ediyor. Bir yandan İmparatorluk güçlerinden kaçmaya devam eden Cal, bir yandan da güce duyarlı çocukları İmparatorluk’un zulmünden kurtarmaya çalışacak.

Star Wars Jedi Survivor; PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC’ye geliyor. Şu ana kadar oyundan yayınlanan fragmanlar, Jedi Survivor’ın yeni nesil oyun motorlarının sunduğu imkanları sonuna kadar kullanacağını gösteriyor.