Steve Wozniak, Apple’ı topa tuttu

Steve Wozniak, Apple’ı topa tuttu

Apple’ın efsanevi CEO’su Steve Jobs ile birlikte firmayı kuran ikinci isim olan Steve Wozniak, hemen her yeni Apple ürününün ardından bazı yorumlar ve açıklamalar yapıyor. Zaman zaman Android’i zaman zaman ise Apple ürünlerini öven Wozniak, iPad Pro’dan memnun değil gibi duruyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelleriyle birlikte duyurulan iPad Pro, şimdiye kadar firmanın hiç kullanmadığı bir ekran boyutuna sahip. Dolayısıyla ilgi çekici bir ürün. Cihaz geçtiğimiz hafta ABD ve Türkiye’de satışa çıktı. Fiyatıyla eleştirilen iPad Pro’yu Steve Wozniak da eleştirdi.


iPad Pro’nun PC ihtiyacını ortadan kaldırdığını öne süren Tim Cook’un aksine Steve Wozniak bu açıklamaya katılmadı. NewRelic isimli firmanın düzenlediği bir konferansta konuşan Wozniak, iPad Pro’yu PC’ye göre çok daha kısıtlayıcı bir cihaz olarak gördüğünü açıkladı. Zaten Tim Cook’un bu açıklamasına katılmak pek mümkün değildi. Cook, ürünün pazarlamasına yardımcı olmak amacıyla böyle bir açıklama yapmış olabilir.


4.5G'yle uyumlu akıllı telefonların tam listesi


Diğer yandan Wozniak, Apple Watch’un henüz tam olarak hazır olmadığını ve geliştirilmesi gereken bir ürün olduğunu söyledi. Anlaşılan Wozniak şu sıralar Apple’ın yeni ürünlerinden memnun değil. Tabii diğer yandan rekor kıran satış rakamlarını görmezden gelmek de mümkün değil.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS