Su vanası ile internet kontrolü

Su vanası ile internet kontrolü

AKK gibi devir dışı uygulamalarla uğraşan Türk insanı, bu soruna ilginç bir çözüm getirdi. İşte vana ile internet kontrolü.

Günümüzde internet kullanımının, elektrik, su, doğalgaz gibi hayati bir ihtiyaç olduğunu söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Zira artık insanlar internete bağlı olmadan 1 dakika bile geçirmek istemiyorlar. Eskiden internet bağlantısı sadece ev, ofis ve iş yerlerinde mevcutken, şimdiler de ise cebimizde taşıdığımız akıllı telefonlar sayesinde her an internete bağlı durumdayız. Fakat bu bile bizler için yeterli olmayabiliyor.


Bir çok ülke, internet erişimini doğal bir insani hak olarak görüyor ve bunu halkına ücretsiz olarak sunuyor. Ücretli hizmet veren ülkelerde de kota vb. şekilde uygulamalar söz konusu değil.Fakat iş ülkemize geldiğinde herşeyin boyutu bir anda değişiveriyor. En pahalı interneti kullanıyor olmamızın yanı sıra bir de adil kullanım kotası isimli, çağ dışı bir uygulama ile uğraşıyoruz.


Bu sorundan dili yanan İlker Dağlı isimli bir kullanıcı, su vanası ile internet kontrolü üzerine bir proje başlattı. IndieGoGo üzerinden başlatılan proje için 50.000 dolar talep ediliyor. Şimdiye kadar toplanmış olan meblağ ise 75 dolar. İlker Dağlı projesinin ismini ise NetValve olarak belirlemiş.


Böyle bir yolla internet kontrolü ancak bir Türk’ün aklına gelirdi zaten. Çünkü diğer ülkelerde yaşayan kullanıcıların internet kontrolü diye bir dertleri yok. Dileriz yakında bizlerinde bu tarz şeylere ihtiyacı kalmaz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS