Surface Neo taşınabilir konsol deneyimi sunacak

Surface Neo taşınabilir konsol deneyimi sunacak

Microsoft tarafından alınan yeni bir patent, Surface Neo’nun açıklanandan çok farklı özelliklere sahip olabileceğini kanıtladı.

Şirket, Ekim 2019’da çift ekranlı Surface Neo’yu duyurarak tüm ilgiyi üzerine çekmişti. Cihazın bazı tasarım özellikleri ise kısa bir süre önce gösterildi.


Şirket, Surface etkinliğinde çift ekranlı cihazı ile birlikte xCloud oyun hizmetinin de tanıtımını yapmıştı. Patent başvurusu ise tam olarak bu noktaya odaklanıyordu.


Bu başvurunun içerisinde, Microsoft’un Surface Neo tanıtımında sergilediği özelliklerin çoğunun detayı veriliyor. Fakat manyetik klavye kısmının oyun kontrol cihazı olarak kullanılabileceği de ifade ediliyor. Cihaza bağlanabilen aygıt manyetik olarak eklenebilen bir klavye şeklinde kendisini gösteriyor. Giriş aygıtının, dokunmatik bir panel veya oyun kontrol cihazı olarak da cihaza eklenebileceği ifade edilmektedir.


Microsoft’un Surface Neo’nun ikinci ekranına manyetik olarak bağlanabilen bir kontrol cihazı sunacağı ve kontrol cihazının, ikinci ekran üzerinde yaklaşık üçte ikisini kapsayacak şekilde yerleştirileceğini söyleyebiliriz. Tüm bunlara ek olarak, kontrol cihazı Surface Neo’dan çıkarılarak yerine klavye gibi aksesuarlar ekleme imkanı bulunacak. Microsoft tarafından eklenecek bu yeni oyun kontrol sistemi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS