Surface Phone telefon için ilginç bir iddia

Surface Phone telefon için ilginç bir iddia

Surface Phone telefon için ilginç bir iddia gündeme geldi. Surfacephone.com alan adı Microsoft’un sitesine yönlendirildi. Cihaz geliyor mu?

Microsoft’un Nokia’yı satın almasıyla birlikte Windows Phone işletim sistemli cihaz serisi “Lumia” devam ettirilmişti. Ancak 2015 yılının sonlanmasıyla açıklanan satış rakamları Microsoft Lumia serisinin beklenilen başarıyı yakalayamadığını gösterdi. Diğer yandan Microsoft, Surface serisi tabletlerde iyi iş çıkarmaya başladı. Özellikle Windows 10 işletim sistemiyle birlikte Surface tabletlerin başarısı akıllara bazı soru işaretlerini getiriyor.Surface Phone telefon serisi gelecek mi?


Şimdiye kadar sadece bir söylenti niteliği taşıyan bu gelişme, bir alan adı ile tekrar gündeme geldi. Ancak bu seferki iddia daha gerçekçi. Çünkü surfacephone.com alan adı, Microsoft’a yönlendirildi. Surface Phone telefon için hazırda tutulan bu alan 2007 yılında satın alınmıştı. Ancak şimdiye kadar hiç kullanılmamıştı. Artık Microsoft’un sunucularına yönlendirildiğini görüyoruz.


Tarihteki iPhone skandalları


Alan adının Whois bilgilerine baktığımızda nameserver yölendirmelerinin “msft.net” isimli bir alan adına yapıldığını görüyoruz. Yaygın bir şekilde bilinmese de “MSFT” kısaltması Microsoft’u işaret ediyor. Firmanın NASDAQ borsasındaki kısaltmasının da “MSFT” olduğunu belirtelim.


Tüm bu gelişmeleri tekrar değerlendirecek olursak, Microsoft’un Surface Phone telefon üzerinde çalıştığı iddialarına artık daha kesin gözle bakabiliriz. Ancak modelin ne zaman duyurulabileceği konusunda şimdilik bir tahmin bulunmuyor. Windows 10 Mobil işletim sisteminin güncellemeleri üzerinde çalışan firmanın en erken 2016’nın ikinci yarısında böyle bir telefonla karşımıza çıkması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS