System Shock Remastered çıkış tarihi ertelendi

System Shock Remastered çıkış tarihi ertelendi

Video oyun dünyasında çok önemli bir yere sahip olan, bilim kurgu temalı RPG oyunu System Shock’u modern teknolojilerle yeniden yaratmayı hedefleyen System Shock Remastered için kötü haber geldi.

Xbox One projesinde kara cuma etkisi!


Yapımcı Night Dive’ın hazırladığını duyurduğu System Shock Remastered için açıklanan çıkış tarihi Aralık 2017’den 2018 ikinci çeyreğine ertelendi.


Yani, yeniden yapılmış modern System Shock’u 2018’in ilkbahar aylarında oynayabileceğiz.System Shock ismi, RPG türü için özel bir anlam taşıyor. FPS formatında ve bilim kurgu temasıyla hazırlanan System Shock, 1994 yılında bir video oyunundan beklenmeyecek derecede derin içeriğe ve kapsamlı bir öyküye sahipti. Ayrıca FPS sistemi RPG’lerin izometrik olarak oynanmasına alışmış olan sektöre, farklı bir bakış açısı da kazandırmıştı.RPG alanında bir dönüm noktası


Oyunun çok detaylı olması, sayısız envanter nesnesi, bilim kurgu bakış açısıyla çözülmesi gereken bulmacalar içermesi gibi nedenlerden dolayı, basit konsol oyunlarının hakim olduğu yeni dönemde, oyunun devam etmesini veya yeniden yapılmasını engelledi.


Ağır içeriklere sahip PC oyunu RPG veya simülasyonların büyük ilgi gördüğünün anlaşılmasının ardından yapımcılar System Shock’u yeniden yaratmaya cesaret edebildiler.


Nitekim, System Shock Remastered projesi de, Kickstarter.com üzerinde, 1,5 milyon dolara yakın fon toplayarak hayata geçmeyi başarabildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS