Taylor Swift, Apple’ı yola getirdi!

Taylor Swift, Apple’ı yola getirdi!

Teknoloji devinin müzik platformu için aldığı karar sonrası harekete geçen Taylor Swift, Apple’ın geri adım atmasına neden oldu.

Apple Music’in 3 aylık ücretsiz kullanım süresi boyunca sanatçılara telif hakkı ödememe kararı genç şarkıcı Taylor Swift’i harekete geçirdi. Swift’in şarkılarını platformdan çekmesinin ardından Apple, bu politikasında değişiklik yapacağını duyurdu.


ABD merkezli teknoloji devi Apple, sanatçılara Apple Music’in ilk üç aylık ücretsiz döneme boyunca ödeme yapılmayacağını tebliğ etmiş, bu karar Taylor Swift tarafından tepki çekmişti. Geçtiğimiz yıl Spotify üzerindeki şarkılarını çeken ABD’li şarkıcı, teknoloji devinin benzer uygulaması Apple Music’den de hak sahiplerine yeterli miktarda telif hakkı ödenmediği gerekçesiyle çekilme kararı aldı.


Duygusal robot yok sattı!


Söz konusu tepkisini blog yazısında dile getiren Swift, “Biz sizden bedava iPhone istemiyoruz, lütfen siz de bizden müziklerimizi ücretsiz yayınlamayı istemeyin” ifadelerine yer verdi.


Geri adım atıldı


Genç şarkıcının bu adımının ardından kararını yeniden gözden geçiren Apple geri adım atmak zorunda kaldı. Şrket adına açıklama yapan Eddy Cue, Music’in 3 aylık ücretsiz deneme süresi boyunca da sanatçılara ve prodüktörlere ödeme yapılacağını duyurdu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS