hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TCL ekran gizliliği ile fark yaratacak

  TCL ekran gizliliği ile fark yaratacak
  expand

  TCL ekran gizliliği üzerine çalışıyor. Son zamanlarda daha sık kullanıldığını gördüğümüz yeni nesil teknolojilerden biri de, belirli bir açıdan bakılmadığı müddetçe akıllı telefon ekranlarının görülmesini engelleyen ekran koruyucuları oluyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Özellikle toplu taşıma araçları ya da kafeler gibi insanların birbirlerine daha yakın oldukları alanlarda meraklı gözlerin kişisel mahremiyeti ihlal etmesinden şikayetçi olan akıllı telefon kullanıcılarının başvurduğu bu yöntem, her ne kadar belirli bir aşamaya kadar başarılı olsa da, herhangi bir seçenek içermemesi ve tek katmanlı bir koruma sağlaması açısından sınırlı bir performansa sahip.

  Bununla birlikte, akıllı telefon kullanıcıları tarafından böyle bir talebin bulunduğunu gören ünlü teknoloji şirketi TCL, akıllı telefonlar için yepyeni bir ekran paneli geliştirdiğini duyurdu. Klasik ekran koruyucuların vadettiği korumadan kat ve kat fazlasını veren bu yeni teknoloji sayesinde artık tek tıkla meraklı gözlerin ekrandaki verileri görmesi engellenebilecek.

  Öte yandan yapılabilecek ayarlamalar sayesinde, görüş açısının da belirli seviyeler şeklinde ayarlanabileceğini de hatırlatalım. Bu teknolojinin en güzel yanı ise hiç kuşkusuz istenildiği zaman açılıp kapatılabilecek olması. Bu sayede, klasik ekran koruyucuları gibi ya hep ya hiç anlayışı da terk edilmiş olunacak.

  Gelişim sürecinin başarılı bir şekilde tamamlandığını açıklayan TCL yetkilileri, her ne kadar bu yeni ekranların yakın zamanda seri üretimine geçileceğini ifade etseler de şu an için kesin bir tarih vermekten kaçındılar.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow