Son Dakika

Tek odak noktası Xperia X olacak!

A A

17.05.2016 - 10:00 Son Güncelleme:

Geçtiğimiz aylarda duyurulan Xperia X serisi modelleri ile Sony, kendi içerisinde önemli bir yenilik hareketini başlattı. Artık firmanın tek odak noktası bu olacak.

Tek odak noktası Xperia X olacak!

Geride bıraktığımız Şubat ayında, teknoloji dünyası Sony’den Xperia Z6 modelini beklerken, firma Xperia X ailesi ile karşımıza çıkarak tüketicileri şaşırtmayı başarmıştı. Resmi olarak Xperia Z ailesine son verdiğini ilan eden firma, bundan böyle amiral gemisi segmentinde Xperia X ile devam edeceğini söyledi. Peki ama bundan sonrası nasıl olacak?

Sony’ye yakın haber kaynaklarından biri olan XperiaBlog isimli internet sitesinde, firmanın kendi iç sunumlarından birine ait bazı görüntüler yayınlandı. Bu görüntülerde Xperia ürün ailesinin evrimi üç aşamada ele alınmış. 2016-2018 yılları arası yani içerisinde bulunduğumuz zaman dilimi bu evrimin son aşamasını oluşturuyor. Ve Sony oldukça iddialı görünüyor.

iOS 9.3.2 güncellemesi iPhone ve iPad için yayınlandı

Firma resmi olarak Xperia Z ailesinin yanı sıra Xperia C ve Xperia M modellerini de sonlandırdı. Yani firma artık orta segmentten amiral gemisi segmentine yanaşıyor. Sony, uygun fiyatlı telefonlar yerine üst düzey modellere ağırlık verecek. Xperia X ile bu konuda başı çekecek.

Artık “X” kısaltması, Sony ürün ve hizmetlerinde daha agresif bir şekilde kullanılacak. Mobil cihazların yanı sıra, aksesuarlar ve mobil hizmetlerde de “X” karşımıza çıkacak. Bulut servisleri, IoT çözümleri, hatta promosyon t-shirt’lerde bile Xperia X’i işaret eden “X” logosunu göreceğiz.