Telefonlarda ATARI konsepti oyun kasetleri geliyor

Telefonlarda ATARI konsepti oyun kasetleri geliyor

Çok değil bundan 10 sene önce bilgisayarlara her yerde ulaşmak bazılarımız için hala zordu ve Atari kasetlerini çoğu yerde bulmak mümkün. Günümüzde artık ihtiyaç duyulmayan bu eski oyun konsollarının kasetle oyun oynama mantığı geri geliyor. Tokya Oyun Fuarı’nda tanıtılan Pico Cassette isimli ürün, Android ve iOS cihazlara kasetle oyun oynama devrini geri getiriyor.

Ürün, 3.5 mm standart jak girişine sahip. İçerisinde oyunun ihtiyaç duyduğu dosyalar yer alıyor. Telefonunuza taktığınızda internet bağlantısı yardımıyla cihaz oyunu aktifleştiriyor ve oynamaya başlıyorsunuz. Verileriniz bu kartuş benzeri üründe saklanıyor ve böylece telefonunuzun hafızasını doldurmuyorsunuz.


Aynı zamanda veriler cihazda saklandığı için herhangi bir mobil cihaza takarak oynayabiliyorsunuz. Cihaz hem Android hem de iOS kullanan akıllı telefon ve tablet bilgisayarları destekliyor.


Kartuşların yaklaşık olarak 15 Dolara satılması planlanıyor. Ancak bir kartuşta kaç oyun olacağı sorulması gereken bir soru çünkü bir mobil oyun için 15 Dolar vermek, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu caydırabilir. Pico Cassette ile akıllı telefonunuzda oyun oynamak ister misiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS