Telefonun şarjını en çok tüketen uygulamalar

Masum bir uygulamada telefonunuzun pilini adeta sömürüyor olabilir. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Bu yazımızda size bu uygulamalardan bahsedeceğiz.Günümüzde akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Fakat malum sebeplerden ötürü telefonumuzun şarjı bir günü bile çıkarmakta zorlanabiliyor. Aslına bakılırsa bu pek de alışılmadık bir durum değil.

İnsanlar gün içerisinde sürekli sosyal medyaya bağlı kalmak, diğer kullanıcıların neler yaptığından haberdar olmak istiyorlar. Fakat gün içerisinde biten şarjınızın tek sorumlusu sosyal medya uygulamaları değil. Keza arka planda sürekli olarak çalışan pek çok uygulama da şarjınızın hızlı bir şekilde tükenmesinde çok önemli bir rol üstleniyor.

Telefonunuzun şarjı çabuk bittiği için batarya ömrünün dolduğunu ya da yazılımsal bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat son dönemde yüklediğiniz masum bir uygulama da telefonunuzun pilini adeta sömürüyor olabilir. Peki en çok şarj tüketen uygulamalar hangileri? Bu yazımızda size bu uygulamalardan bahsedeceğiz.

En çok şarj tüketen uygulamalar

Bu 10 uygulama içerisinde bazılarını telefonunuzdan silip, şarj ömrünüzü uzatmanız mümkün. Fakat bazı uygulamalar da silinmeyecek kadar kullanışlı. Örneği WhatsApp. Arka planda pilinizi sömürmesine karşın, WhatsApp’ı telefonundan kaldırmayı sanırım kimse düşünmez. Fakat AppLock gibi çok fazla alternatifi olan ve ciddi anlamda telefonunuzun şarjını emen bazı uygulamaları telefonunuzdan silmeyi düşünebilirsiniz.Lafı daha fazla uzatmadan sizleri telefonunuzun şarjını adeta sömüren 10 uygulama ile başbaşa bırakalım.

Samsung Security Policy Updates


 

ChatON Voice

Microsoft Outlook

DU Battery Saver

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS