Tesla araçlarını geri çağrıyor

Tesla araçlarını geri çağrıyor

Tesla, geçtiğimiz ay yeni modelleriyle karşımıza çıkmıştı. Firma şimdi Model S olarak adlandırdığını aracını geri çağırıyor.

Sorun, Avrupa’da satılan modelleri ilgilendiriyor. Şimdilik yaklaşık 3000 aracın etkilendiği fark edilmiş durumda. Ancak her ihtimale karşın 90.000 araç servislere kontrol amacıyla geri çağırılıyor.


Bahsedilen sorun araçların emniyet kemeriyle alakalı. Ön ve arka emniyet kemerlerinde bir gevşeme olduğu söyleniyor. Firma bu konuda tüm müşterilerine bir bilgilendirme e-postası yollamış durumda. Firma, bunun yaygın bir problem olmayabileceğini ancak kontrol amaçlı olarak tüm müşterilerinin araçlarını servislere getirmesi gerektiğini vurguluyor. Bu potansiyel sorun sebebiyle henüz herhangi bir yaralanma veya benzeri bir durum rapor edilmedi. Ancak kemerlerin bağlantı noktalarında bir gevşeme söz konusu olabilir.


Kasım ayının başında bazı kullanıcıların şikayetleri üzerine ortaya çıkan bu durum araçların kontrol edilmesinden sonra netleşecek. Aracın genel durumuyla ilgili bir sorun yok. Firma, güvenliğe verdiği önemi bu hamle ile bir kez daha gözler önüne serdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS