Tesla hisseleri rekor seviyelere doğru çıkıyor

Tesla hisseleri rekor seviyelere doğru çıkıyor

Tesla hisseleri rekor seviyelere doğru çıkıyor

Bu durumdan en fazla olumlu etkilenen isim ise Elon Musk oldu. İşte Tesla hisseleri ile ilgili önemli olan gelişmenin detayları...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Otomotiv devlerinin bile taklit ettiği Tesla şirketi en ilginç kuruluşlar içerisinde yer alıyor. Basit bir örnek vermek gerekirse Tesla Model S araçları dünyanın en çok satan otomobilleri içerisine girdi. Ancak Tüm bu yüksek satış rakamlarına rağmen Tesla hisseleri düşüş yaşadı.

Son derece ilginç tweetler atarak birçok kişiyi şaşkınlık içerisinde bırakan Elon Musk, hisseler ile ilgili problem çıkmasının en önemli sebeplerinden birisi. Twitter üzerinden düzenli olarak birilerine sataşan CEO, hisselerinin düşüşüne neden oluyordu.

Son dönemlerde tweet atmayı neredeyse tamamen bırakan Elon Musk, dolaylı yoldan hisselerin yükselmesine destek vermiş oldu. Tesla’nın 23-31 Ekim tarihleri arasında hisse senedi değerleri %24 oranında yükseldi ve bu sayede Musk, 2 milyar dolar kazanmış oldu. Hem otonom araç üreticisi Tesla hem de roket üretim şirketi SpaceX’in CEO’su olan Musk, Böylece gelirini daha da arttırmış oldu.

Otonom araçların ve roket sistemlerinin yapımını üstlenen birçok şirket, yine aynı şekilde borsada yükselişte.