Son Dakika

Tesla Model 3'ün spor otomobillere tur bindirecek özellikleri

A A

04.05.2016 - 07:00 Son Güncelleme:

Tesla Model 3, şimdiden otomobil müdavimlerinin gönlünü fethetti ve 300 binden fazla ön sipariş aldı. Tesla’nın fiyat olarak en kolay ulaşılabilir modeli pek çok spor otomobile parkurda tur bindirecek yeteneklerle donatılmış.

Tesla Model 3'ün spor otomobillere tur bindirecek özellikleri

Tesla Model 3, nispeten uygun bir fiyata sahip olsa da (yine de çoğu faninin ulaşamayacağı bir rakam), bu onun, yavaş olacağına anlamına gelmiyor. Şirket kurucusu Elon Musk, Model 3’ün. Ludicrous Mode (Keyif Modu olarak çevirsek yanlış yapmak olmayız) opsiyonu ile satışa sunulacağını duyurdu.

Peki bu ne anlama geliyor? Evet doğru bildiniz: Piller daha hızlı tükense de, hızlanma değerleri tepeye tırmanacak. Elektrikli kara roketi, 100 kilometre/saat hıza ulaşmak için yalnızca ve yalnızca 6 saniyeye ihtiyaç duyacak.

Model 3, Mart ayının sonunda duyurulmuş ve araca, 35 bin dolar (Yaklaşık 100 bin TL) fiyat biçilmişti.

Kavisli monitör satışında rekor

Model S ve Model X gibi modeller, belki çok daha etkileyici görünebilir ama çok pahalılar. Yani Tesla büyümek için, toplu satışlar gerçekleştirmesi gerektiğinin farkında. Model 3 de; bu noktada devreye giriyor. Otomobilin hitap ettiği kitle hali hazırda BMW, Mercedes, Audi gibi araçları tercih eden kişiler olduğu için, kısa sürede 300 bin ön satışa ulaşılabiliyor. Model 3, aynı yeteneklere sahip bir BMW veya Porsche’dan daha ucuz ve kesinlikle daha çevreci.

2017 yılında sokaklarda görebileceğimiz teknoloji harikası, elektrikli motoru ile yaklaşık 350 kilometre menzile sahip.

World of Warcraft hayranları Çek Cumhuriyeti'nde buluştu

Aracın ülkemizdeki fiyatının ise vergilerle birlikte 50 bin dolar seviyesinde olacağını tahmin ediyoruz.