Son Dakika

Tesla otomobillerden kazanmadığı kadar çok kazanıyor

A A

20.04.2021 - 10:45 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Tesla Bitcoin gelirleri rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Durum öyle bir noktaya geldi ki otomobil satmaktan daha fazla kar elde ettiler. İşte konuyla alakalı merak edilenler...

Tesla otomobillerden kazanmadığı kadar çok kazanıyor

Hatırlayacağınız üzere Elon Musk tarafından alınan bir karar ile birlikte Tesla Bitcoin gelirleri rekor seviyelere ulaştı. Normal şartlarda Tesla bir otomobil şirketidir. Elektrikli otomobillerin piyasaya sunulması ve bu piyasada iyi bir imaj elde etmesi onu ön plana çıkardı. Şimdi ise kendisini belli ettiği çok daha farklı bir alan var.

Elon Musk tarafından yapılan paylaşımlara bakılırsa Bitcoin gelirleri 10 hafta içerisinde 1 milyar dolar seviyelerini aştı. Ocak ayı içerisinde yapılan ve Şubat ayında duyurulan Bitcoin yatırımı ile birlikte 1,5 milyar dolar kasadan çıkmıştı. Fakat Tesla şirketine bu miktar çok daha fazla şekilde geri döndü.

Gelen son detaylara göre Tesla firması 1 milyar dolar gelir elde etti ve bu neredeyse hiçbir şey. Elon Musk tarafından yapılan bir paylaşım ile birlikte bu kripto para alımı yapıldığı söylendi. Bunun üzerine Bitcoin fiyatı sert bir şekilde yukarıya doğru çıktı.

Elon Musk yeni bir tweet daha attı. Twitter üzerinden yapılan bu paylaşım ile birlikte Bitcoin fiyatı daha da yükseğe çıktı ve adeta gökyüzüne ulaştı. Yapılan paylaşımda Tesla araçlarının Bitcoin ile alınabileceği söyleniyordu. Ayrıca şirket tarafından hesaba geçen kripto paraların bozdurulmayacağı açıklandı.

Tüm bu süreçte Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paraların fiyatları arttı. Şimdi ise şirket muhtemelen çok daha fazlasını kazanacak.