The Elder Scrolls V:Skyrim Remastered ne kadar yer kaplayacak?

The Elder Scrolls V:Skyrim Remastered ne kadar yer kaplayacak?

Oyun dünyasının vazgeçilmez oyunlarından biri olan The Elder Scrolls V: Skyrim yaklaşık 5 yıl önce hayatımıza girmişti ve sanki bizimle işi bitmemiş gibi. Günlerce bizi bilgisayar başından ayırmayan The Elder Scrolls V: Skyrim şimdi Remastered ile daha gelişmiş olarak tekrar karşımızda.

Bethesda Gaming Studios tarafından geliştirilen The Elder Scrolls serisinin  RPG oyunlarına yeni soluk getirdiği şüphesiz bir gerçek. Serinin 5. oyunu ise karşımıza 2011 yılında çıkmıştı. Çıkışından itibaren bir çok DLC ve mod desteği alan Skyrim, bizlere devasa bir evren, geniş kapsamlı bir “loot” sistemi ve geniş bir yetenek ağacı sunuyordu. Çok çeşitli platformlarda çıkış yapan oyun, şimdi yeniden doğmaya hazırlanıyor.


Oyunun yeni boyutu eski boyutundan 6 kat daha fazla yer kaplayacak. Oyunun eski boyutu 4-5 GB iken Skyrim Remastered 22.7 GB boş alan isteyecek. Tabi ki bu haksız bir yer değil. Grafiklerin geliştirildiğini ve The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition’ın tüm DLC paketlerini kapsadığını düşünürsek kapladığı yere kesinlikle makul. Ayrıca Xbox One sahipleri oyun için yayımlanan modları da indirip oyuna kurabilecekler. Playstation 4 ise bu işleme izin vermeyecek. Ancak firma hala Sony ile iletişimde olduğunu belirtmişti.


The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition 28 Ekim‘de PC, Xbox One ve PS4 için satışa sunulacak. Eğer PC üzerinde tüm DLC paketlerine veya Skyrim Legendary Edition’a sahipseniz, geliştirilmiş versiyon ücretsiz olacak sunulacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS