The Last of Us Part II için yeni oynanış videosu yayınlandı

The Last of Us Part II için yeni oynanış videosu yayınlandı

PlayStation 4 sahipleri için 19 Haziran 2020 tarihinde tartışmasız dünyanın en iyi oyunu The Last of Us Part II çıkışını gerçekleştirecek.

Oyunun çıkmasına az bir süre kala State of Play etkinliği kapsamında TLoU Part II için yeni oynanış videosu yayınlandı. Sanki PlayStation 5’in oyunuymuş gibi grafiklere sahip olan oyunu bu oynanış videosu ile daha yakından görme şansına sahip olduk.

Animasyonları şu zamana kadar çıkmış tüm oyunlara taş çıkaran TLoU Part II, şiddet konusunda dozu biraz kaçırmış gibi görünüyor. Örneğin; bir düşmanın boğazını kestiğinizde düşman diğer oyunlardaki gibi aptal bir şekilde çat diye ölmüyor. Boğazı kesilen düşman yere düşüyor ve boğazasını tutarak can çekişiyor. Şiddet ve kan konusunda sınır tanımayan Naughty Dog, bu sefer kendini aşmış diyebiliriz.

Mekan ve karakter modellemesi konusunda da çıtayı arşa çıkaran Naughty Dog, sanki PlayStation 4 Pro’nun tüm kaynaklarını sömürmüş gibi görünüyor. Nesil biterken ilk defa PS4 Pro’nun hakkını verecek oyun olacak olan TLoU Part II’de bu sefer Ellie’yi oynayacağız. Yapay zekası ilk oyuna göre çok daha kuvvetli olduğu görünen oyun, crafting sistemi ile de dikkat çekecek.

Oyunu konusu için normal bir şekilde oynadığınızda sizi 30 saatten fazla PlayStation 4 karşısına kitleyecek olan oyun, Türkiye’de 429 TL‘den PlayStation Store’da satışa sunulmuş durumda. Türkçe altyazı desteğinin yanı sıra Türkçe dublaj seçeneği ile de gelecek olan oyunu mutlaka ama mutlaka oynamanızı tavsiye ediyoruz. Hele ki ilk oyunu oynayıp beğendiyseniz bu oyunu mutlaka oynamanız gerekiyor diyebiliriz.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS