The Sims 4 yeni güncelleme ile dikkat çekiyor

The Sims 4 yeni güncelleme ile dikkat çekiyor

The Sims 4 yeni güncelleme ile dikkat çekiyor

EA ve oyunun geliştiricisi Maxis, The Sims 4’e hoş bir yeni kapsayıcılık özelliği getiriyor. Bugünden itibaren artık Sims’inizin zamirlerini özelleştirebilmeniz mümkün olacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

The Sims 4 yeni güncelleme ile dikkat çekiyor. Özellik şimdilik sadece The Sims 4‘ün İngilizce versiyonunda mevcut. EA ve Maxis, zaman içinde geliştirmeyi daha fazla dilde kullanıma sunmayı planlıyor ve bunun “Simmers için daha kapsayıcı bir deneyim yönünde atılmış bir adım” olduğunu söylüyorlar.

Özelliğin ekran görüntüsü, oyuncuların tercih ettikleri zamirleri metin kutularına girebileceklerini gösteriyor. Ayarlar, zamirlerin bağlamda nasıl çalışacağını da gösteriyor, örneğin “ızgara peynir istiyorlar.”

Geliştiriciler, zamirlerin etkisi ve kullanımı hakkında daha derin bir anlayış kazanmak için GLAAD ve It Gets Better Projesi ile çalıştı. Organizasyonlar, takımın oyunda ikili cinsiyet temsillerinin nerede ve nasıl kullanıldığını kavramasına yardımcı oldu.

Tüm zamanların en sevilen ve en çok oynanan ikonik oyunlarından biri olan The Sims 4 ilk olarak 2014 yılında piyasaya sürülmesine ve The Sims 5’in piyasaya çıkacağı söylentileri her zaman konuşulmasına rağmen, EA ve Maxis bu yönde bir adım atmayarak oyunu genişletme paketleri ve güncellemelerle desteklemeye devam etti. The NPD Group’tan Mat Piscatella’ya göre The Sims 4, bu yılın ilk üç ayında ABD’de en çok oynanan 10 oyundan biri oldu ve Rocket League ve Elden Ring gibi oyunları geride bıraktı.