The Witcher 3 oyunu 1 centlik indirim aldı

The Witcher 3 oyunu 1 centlik indirim aldı

Oyunculara sunduğu indirimler ile dikkat çeken Epic Games, geçtiğimiz günlerde GTA V‘i bedava vermesi ile ortalığı karıştırmıştı. Steam’in en büyük rakibi olan belki de Steam’e darbe vuracak olan Epic Games, indirim konusunda da kesenin ağzını açmış ve koşulsuz olarak herkese 60 TL hediye kuponu dağıtmıştı. Ancak bu kupon CD Projekt RED‘in The Witcher 3 için 1 centlik indirim yapmasına neden oldu.

The Witcher 3: Wild Hunt, bu indirim öncesinde Epic Games’te 14.99 dolar karşılığında satın alınabiliyordu. Epic Games’in 14.99 dolar ve üzerindeki satın alımlar için verdiği 10 dolarlık hediye çeki bu oyunda kullanılabiliyordu. Bu sayede oyuncular CD Projekt RED‘in kültleşmiş oyununu 5 dolara satın alabiliyordu.

CD Projekt RED bu olayın önüne geçmek ve oyununu 5 dolara sattırmamak için 1 centlik indirim yapmayı ve oyunun fiyatını 14.98 dolara düşürmeyi tercih etti. Bu zamana kadar oyuncuların yanında olan ve Ubisoft, EA ve Rockstar Games gibi firmalardan daha ahlaklı bir politika izleyen CD Projekt RED’in henüz neden böyle yaptığı bilinmiyor.

Ancak CD Projekt RED‘e biz hak veriyoruz. Sen sınırlı ekip ile uğraş, son 10 yılın en iyi oyunlarından birini yarat ve 5 dolara satılsın. Indie oyun mu satın alıyoruz ki 5 dolar verilsin böylesine büyük bir yapıma.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS