The Witcher serisine üç yeni oyun daha eklenecek

The Witcher serisine üç yeni oyun daha eklenecek

The Witcher serisine üç yeni oyun daha eklenecek

Son yılların en başarılı oyun serileri arasında yer alan ve Netflix tarafından diziye de uyarlanan The Witcher serisi, üçüncü oyunu olan Wild Hunt ile zirvesini yaşamıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

2015 yılında çıkan Wild Hunt, pek çok ödülün sahibi olurken, oyun severlerden de büyük ilgi görmüş ve satış rakamlarıyla büyük bir başarıya imza atmıştı.

Bugün hala PlayStation 4 ve Xbox One’ın en çok satan oyunları arasında yer alan son Wild Hunt, yakında yeni nesil konsollara ve bilgisayarlara da gelecek. Ancak CD Projekt RED stüdyosunun şu anda üzerinde çalıştığı tek Witcher projesi bu değil. Henüz CD Projekt RED’den cephesinden resmi bir açıklama gelmeden önce de stüdyonun Unreal Engine 5 kullanarak yeni bir Witcher oyunu geliştirdiği biliniyordu. Beklenen resmi açıklama da dün nihayet geldi. Üstelik CD Projekt RED, sadece The Witcher 4’ü duyurmakla kalmadı, aynı zamanda yeni oyunların da yolda olduğunu müjdeledi.

Dün, hem The Witcher hem de Cyberpunk serisinin geleceği hakkında planlarını paylaşan CD Projekt RED, yeni bir Witcher oyun üçlemesinin yolda olduğunu duyurdu. Project Polaris kod adıyla geliştirilen yeni Witcher oyunu, bu yeni üçlemenin ilk parçası olacak. Project Polaris, Wild Hunt’ın bıraktığı yerden devralarak hikayeyi devam ettirecek. CD Projekt RED, eşzamanlı olarak geliştirilen bu üç oyunun önümüzdeki altı yıl içinde oyun severlerle buluşacağını açıkladı.