TikTok HTML5 mini oyunları test ediyor

TikTok HTML5 mini oyunları test ediyor

TikTok HTML5 mini oyunları test ediyor

TikTok yeni güncellemesi ile gündemde. Kaynaklar planın, ana şirketi ByteDance’in kitaplığından alınan, geliri artırabilecek ve insanların TikTok uygulamasında harcadıkları süreyi artırabilecek reklam destekli oyunlar için olduğunu söylüyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

TikTok, daha önce, Feeding America ile birlikte çalışarak oyuncuların puan kazanabileceği ve bunları bağış yapmak için kullanabileceği FarmVille benzeri bir deneyim olan Garden of Good’u oluşturmak için en az bir uygulama içi mini oyunu zaten denemişti.

Ayrıca, geçen yıl FarmVille geliştiricisi Zynga ile uygulamanın içinde çalışabilen HTML5 tabanlı sonsuz bir koşucu olan Disco Loco 3D’yi yapmak için bir ortaklık duyurdu, ancak yeni raporlar bunun TikTok’un oyun tutkusu için sadece bir başlangıç olduğunu gösteriyor.

TikTok’un Çinli selefi Douyin, halihazırda böyle oyunlara sahip. Bununla birlikte Facebook ve Netflix gibi diğer şirketler de son zamanlarda mobil oyunlara akın etmiş durumda. TikTok ayrıca PC’ler için Live Studio ile oyunlar için akış yazılımını test etti ve belirli içerik oluşturucuların videolara mini uygulamalar ekleyerek daha fazla etkileşim eklemesine izin verdi.

Ürün istihbarat firması Watchful da TikTok’ın canlı yayın için bir dizi özellik üzerinde çalıştığını söylüyor. Bu özellikler arasında Pictionary benzeri bir oyun ve belirli bir süre sonra rastgele izleyicilere bozuk para dağıtan bir “hazine kutusu” hediye deneyimi de bulunuyor.