TikTok sanal gerçeklik çalışmalarını hızlandırdı

TikTok sanal gerçeklik çalışmalarını hızlandırdı

TikTok sanal gerçeklik çalışmalarını hızlandırdı

TikTok sanal gerçeklik araştırmalarını büyütüyor. Büyük bir çıkış yakalamayı başaran en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan TikTok gelişimini sürdürmeye devam ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kullanıcı yelpazesini her geçen gün genişleten bu platform yeni yatırımlarla isminden sürekli bahsettirmeyi başarıyor.

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda TikTok sanal gerçeklik alanında çok daha önemli bir yer edinmek istiyor. Bunun için Pico yatırımlarını büyük oranda arttırma kararı aldı. Sanal gerçeklik dünyasına giriş yapacağı çok daha önceden bilinen bu platform işlemleri hızlandırıyor.

Sanal gerçeklik denilince genelde akıllara metaverse gibi platformlar geliyor. Geçtiğimiz yıl VR kulaklık üreticisi olarak bilinen Pico, ByteDance tarafından satın alınmıştı. Konuyla ilgili yayınlanan yeni raporlara baktığımızda şirket bu sektöre çok ciddi paralar yatıracak.

ABD içerisinde özellikle son yıllarda bazı alanlarda güçlü yatırımların yapıldığını görüyoruz. Metaverse bu konuda fazlasıyla ön planda. Hatta işe alımlar büyük oranda sanal gerçeklik üzerinden bile yapılabiliyor. TikTok işte tam da bu konuda ABD başta olmak üzere diğer birçok ülkede rekabet etmek istiyor.
Herhangi bir şirket eğer başarılı olmak istiyorsa mutlaka sanal gerçeklik alanında çalışma yapmak zorunda. Bu durumun farkında olan sosyal medya devi benzer sistemlere yer veriyor. Metaverse terimleri ile birlikte şirketin çok daha fazla ön planda olacağını görüyoruz.

VR alanında önemli yeniliklere imza atmak isteyen TikTok, film ve oyun gibi alanlara yönelecek. Bu alanları sanal gerçeklik üzerinden kullanıcılarla buluşturacak.