Son Dakika

TikTok satışında neler oluyor

TikTok satışında neler oluyor

TikTok satışında neler oluyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından TikTok ve Oracle sonunda anlaşmanın bir yolunu bulmaya başladı. Microsoft ise buna biraz üzülecek gibi görünüyor.

Bazı isimsiz kaynaklardan gelen son açıklamalar ile birlikte TikTok ve Oracle anlaşması büyük ölçüde sağlandı gibi görünüyor. Microsoft şirketinin sosyal medya devi TikTok’un ABD operasyonlarını satın almak için çok büyük çaba harcadığı zaten biliniyordu. Hatta birçok kişi kesin olarak satın alındığından bile bahsetti. Ancak ilk defa farklı bir iddia ortaya atıldı. İşin içine Oracle gibi bir yazılım devi girince herşey iyice değişti.

Çin merkezi hükümeti ve ByteDance, TikTok’un satılmaması için büyük çaba harcıyor. Özellikle Donald Trump tarafından çok yoğun baskı yapılması durumu işin içinden çıkılmaz hale getiriyor. Son olarak ByteDance’ın Oracle ile yoluna devam edeceğini ifade etmesi işlerin nereye doğru gideceğini daha fazla netleştirdi.

ByteDance’ın TikTok’un ABD operasyonlarını satmamak için yeni çözümlere yönelmesinin bir sonucu olarak Oracle şirketi devreye girdi. Buna gore TikTok satın alınmayacak bunun yerine Oracle ile birlikte yönetilecek. Böylece hem ByteDance şirketinin hem de ABD’nin istediği olacak. Ancak konuyla ilgili görüşmeler henüz net değil.

Bloomberg’de yer alan habere göre ByteDance ilk olarak Microsoft şirketini aradı. Hemen ardından onlara satış işleminin yapılmayacağını söyledi. TikTok böylece satılmaktan kurtuldu. Mevcut son bilgilere göre TikTok platformu Oracle ile birlikte yönetilecek. Ancak her an her şey değişebilir, bizi takipte kalın.