Son Dakika

Tim Cook koronavirüse yakalanmış olabilir

A A

18.03.2020 - 10:12 | Haber Kaynağı: Ecevit Bıktım

Dünya çapında yüz binlerce kişiyi etkileyen koronavirüs çok önemli insanları da etkilemeye devam ediyor. Son olarak Apple’ın iki kilit ismi Ceo Tim Cook ve İnternet Yazılım ve Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue koronavirüse yakalanmış olabilir.

Tim Cook koronavirüse yakalanmış olabilir

Variety tarafından yakın zamanda açıklanan bilgilere göre Universal Music Ceo’su Lucian Grainge’ye yapılan Covid-19 testi olumlu çıktı. Bu haber Lucian’ın düzenlediği 60. yaş doğum günü partisinden sadece birkaç hafta sonra doğrulandı. Bu partiye katılanlar arasında Apple Ceosu Tim Cook ve İnternet Yazılım ve Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue’de var.

Koronavirüs semptonları 2 ile 14 gün arasında ortaya çıkıyor. Doğum günü partisi 16 gün önce yapıldı. Bu açıdan bakıldığında Apple’ın Ceosunun bu virüse yakalanma ihtimali hala devam ediyor. Ne yazık ki Cook ve Cue’nin Covid-19 test yaptırıp yaptırmadığı henüz bilinmiyor. Apple temsilcisi Variety’nin bu konudaki sorusuna cevap vermedi.

Bildiğiniz gibi Apple Tim Cook önderliğinde Covid-19 ile en sert savaş veren şirketlerin başında geliyor. Apple daha az bulaşıcı olsun diye Çin dışındaki mağazalarının bir çoğunu geçici süreyle kapattı. Bazı çalışanları ücret kesintisi olmadan işten uzaklaştırdı. Bir çok yerde uzaktan çalışmayı teşvik etti.

Koronavirüs dünya çapında 500.000’den fazla kişiyi etkiledi. İtalya ve İspanya ülke olarak kendini karantinaya aldı.

Ülkemizde de önlemler giderek arttırılıyor. Bugün saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.