Son Dakika

Türk Hackerlar Katar bankasını hackledi

A A

06.05.2016 - 12:00 Son Güncelleme:

Türk hackerlar Orta Doğu’nun en büyük bankalarından birini hackledi. Bozkurtlar adını taşıyan hacker grubu, QNB bankasının verilerini ele geçirip internete sızdırdı.

Türk Hackerlar Katar bankasını hackledi

Katar’ın en büyük bankalarından biri olan Katar Ulusal Bankası (QNB), birkaç gün önce hacklendi. Yaklaşık 2GB boyutunda verinin sızdırıldığı bu siber saldırının arkasından Türk hackerlar çıktı. Daha önce gerçekleştirdiği hacklerle tanınan Türk hacker grubu Bozkurtlar, dün bir video yayınlayarak Katar Ulusal Bankası’nı hacklediklerini duyurdu. YouTube ve Twitter üzerinden yayınlanan bu videoları ilk olarak güvenlik uzmanı Omar Benbouazza tespit etti.

Sadece Katar’ın değil Orta Doğu’nun en büyük bankalarından biri olan QNB, bir hacker saldırısına uğradıklarını ve yayınlanan verilerin kendilerine ait olduğunu doğruladı. Ayrıca başka bir büyük bankanın da yakın zamanda benzer bir hacker saldırısına uğradığı söyleniyor.

Anonymous bankalara saldıracak

Bozkurtlar grubunun QNB dışında bir bankayı daha hacklediği ve buradan ele geçirdiği verileri yakında internette yayınlayabileceği söyleniyor. Türk hacker grubunun bu saldırıları hangi amaçla gerçekleştirdiği ise şimdilik bilinmiyor.