Twitter, Alanlar sekmesi Android cihazlara da geliyor

Twitter, Alanlar sekmesi Android cihazlara da geliyor

Twitter, Alanlar sekmesi Android cihazlara da geliyor

Sekme, muhtemelen bir iPhone’a erişiminiz olmasa bile, ilgi alanlarınıza göre filtreleme seçeneğiyle birlikte, aktif canlı ses odalarının derlenmiş bir listesini görmenize olanak tanıyacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çarşamba günü Twitter, testi Android kullanıcılarını içerecek şekilde genişlettiğini duyurdu. Deneme sürümüne erişiminiz varsa, arayüzün alt kısmında yeni eklenen mikrofon simgesine dokunarak Spaces sekmesini açabilirsiniz. Daha önce olduğu gibi, sekme şu an için yalnızca İngilizce olarak mevcut.

Twitter 2020’nin sonlarında canlı sesi test etmeye başladığından beri şirket, formatı hızlı bir klipte yinelemeye başladı. Nispeten seyrek bir teklif olarak başlayan şey, son aylarda ses kaydı gibi özellikler kazandı. Bu geçmişte Twitter, kullanıcıların ortak barındırma görevlerini paylaşma seçeneğini de ekledi.

Bunların hepsi, şirket tüm kullanıcılara bir Alana ev sahipliği yapma seçeneği sunmaya çalışırken geldi. Sosyal medya platformları arasında ciddi bir rekabet söz konusu. Bu rekabet neticesinde her platform kendine has bir şeyler yapmaya ve rakiplerini geçmeye odaklanıyor.

Bu kapsamda Türkiye’nin en çok tercih edilen platformlarından biri olan Twitter da en iyi özellikleri en iyi şekilde sunmanın ve rakiplerini geride bırakmanın peşinde. Ancak şu anda en büyük tehdit TikTok denebilir.