Twitter Blue özelliğini Android cihazlara sunuldu

Twitter Blue özelliğini Android cihazlara sunuldu

Twitter Blue özelliğini Android cihazlara sunuldu

Twitter Blue, sosyal medyanın yıllık abonelik için yeni bir ödeme planını duyurmasından sadece birkaç gün sonra nihayet Android uygulaması aracılığıyla satın alınabilir durumda.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Android için alınan ücret, web’deki maliyetinden %35 daha fazla olacak. Mavi onay işaretinin fiyatı, tıpkı iOS gibi, aylık 11 ABD dolar.
Twitter Blue kullanıcıları, yanıtlarda öncelik sıralaması, tweet’leri düzenleme yeteneği ve 60 dakikalık video yükleme sınırı (yalnızca web) alacak.

Ayrıca özel uygulama simgeleri, yer imlerine eklenmiş tweet’lerde daha kolay gezinme, klasörlerde hizalama var ve uygulamanın farklı bir teması da olabilir.

Yalnızca mobil olan özellikler, gezinme çubuğunun özelleştirilmesi ve daha iyi bir okuma deneyimi için uzun ileti dizilerini basitleştiren Reader özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Twitter Blue şu anda Avustralya, Kanada, Japonya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilmektedir.

Elon Musk’ın platformu satın almasından beri bir çok şey değişti ve bu değişimler arasında en önemlilerinden biri de Blue özelliği idi. Bu kapsamda daha fazla cihaz ile birlikte Android cihazlar da özelliği almaya başladı denebilir.