Twitter evden çalışanlara 1000 dolar veriyor

Twitter evden çalışanlara 1000 dolar veriyor

Twitter evden çalışan personelinin sadece salgın döneminde değil, salgın bittikten sonra da evde kalmasını istiyor. Buna göre, sosyal medya servisi, mümkün olan tüm çalışanların, ofise gelmeden işlerini evden yürütebileceği bir alt yapı kuracak. Bu yeni sistem, şirketin ağır kira ve losijtik maliyetinden kurtulması anlamına gelecek. Hem de çalışanlar için daha az stressiz, daha esnek çalışma ortamına sahip olması demek.

Diğer teknoloji devleri ve sosyal medya şirketleri, evden çalışma sürecini sadece salgın boyunca uygulayacaklarının altını çiziyor. Ancak Twitter’ın bu konuda bir devrim yaratabileceği anlaşılıyor.

Twitter yöneticilerinin yaptığı açıklamaya göre, sunucu bakımlarını yapmak, kabloları çekmek, binanın temizlik ve bakımıyla uğraşmak gibi görevleri olan çalışanlar için evden çalışmak mümkün olmayacak.

Ancak evlerinden sunuculara bağlanabilen, uzaktan toplantılarla işlerini yürütebilen personel evde kalmaya devam edecek. Bu personel için ofis alanı ayrılmayacak, ofiste yer planlaması yapılmayacak, masa ayrılmayacak, yemek ve ulaşım planlaması olmayacak.

Twitter ayrıca, evden çalışacak personeli için, evde modem, internet bağlantısı, geniş ekran monitörler, yazıcılar gibi gerekli at yapıyı kurabilmeleri için 1000 dolarlık destek de sağlıyor. Yine de bu 1000 dolar, dünyanın en pahalı şehirlerinden birinde, bir insanı ofiste çalıştırmanın maliyetinden çok daha düşük bir tutar.

Twitter’ın aykırı CEO’su Jack Dorsey’in aldığı bu kararın, dünyada geniş bir kabul görmesi ve örnek alınması da bekleniyor. Salgın sonrasında pekçok şirketin, ofiste bulunması zorunlu olmayan çalışanları için evden çalışma modelini daimi hale getireceği düşünülüyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS