Twitter Moments duyuruldu!

Twitter Moments duyuruldu!

“Sen buralarda yokken” şeklinde bir özelliği daha önce duyuran Twitter, bu özellikten umduğu gibi verim alamamıştı. Şimdi ise yeni bir özellik duyuruldu.

6 Ekim tarihinde duyurulan yeni güncelleme ile birlikte artık gündemdeki gelişmeleri takip etmek çok daha kolay olacak. “Twitter Moments” olarak adlandırılan bu özellik, sosyal ağın resmi blog sayfasında duyuruldu.Twitter Moments, aslında geçtiğimiz ay duyurulan Facebook Signal servisine oldukça benziyor. Önemli gelişmeleri farklı bir arayüzde ana sayfadan bağımsız olarak görüntülemeye yarayan bu özellik, herkes tarafından kullanılabilecek. Yani artık Twitter üzerindeki popüler gelişmeleri daha büyük görseller, daha büyük yazı fontları ve farklı bir görünümle takip edebileceğiz. İlk olarak Android ve iOS platformlarında bir güncelleme olarak sunulacak olan bu özellik, ABD’deki kullanıcılar tarafından tarayıcı üzerinden de erişilebiliyor.


Yeni özelliği hala test edemediyseniz, haberimizin içerisindeki ekran alıntılarından nasıl bir arayüze sahip olduğunu görebilirsiniz. Twitter, Türkiye’de yine 6 Ekim tarihinde güncellendi ancak henüz böyle bir özelliği Twitter uygulamasında göremiyoruz. Muhtemelen söz konusu güncelleme dalga dalga kullanıma açılıyor veya Türkiye için gerekli çeviri işlemleri yapılıyor olabilir. Tabii Moments servisi Türkiye’de farklı bir isimle kullanıma sunulabilir. Siz bu haberi okuyorken, yeni servis Türkiye için kullanıma sunulmuş olabilir. Twitter’ı kontrol etmeyi unutmayın!

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS