Twitter ne içerikleri sildi ne de cezayı ödedi

Twitter ne içerikleri sildi ne de cezayı ödedi
Hiç :182 Kişi Az :330 Kişi Orta :478 Kişi Çok :335 Kişi

Twitter, Türkiye’ye dava açtı.Twitter, TİB tarafından kendisine kesilen cezayı ödememekte kararlı.

Geçtiğimiz ay dünyada ilki yaşana bir olaya şahit olmuştuk. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), dünyanın en büyük ikinci sosyal ağına 150.000 TL para cezası kesmişti. Bu cezanın kesilmesinin sebebi “terör propagandası yapan içeriklerin silinmemesi” olarak açıklanmıştı. Twitter ne içerikleri sildi ne de cezayı ödedi. Twitter’ın cezayı 30 gün içerisinde ödemesi gerekiyordu.


150.000 TL tutarındaki cezayı ödemesi için Twitter’a 30 gün süre verilmişti. Bu süre doldu ancak Twitter cezayı ödemedi. Üstüne, dava açtı. Gönenç Gürkaynak (Twitter’ın Türkiye’deki avukatı) tarafından açılan davanın sonucu merakla bekleniyor. Ankara 10. İdare Mahkemesi’ne açılan davanın hangi tarafın lehine sonuçlanacağı merakla bekleniyor.


4.5G'yle uyumlu akıllı telefonların tam listesi


Uygulanmayan mahkeme kararları adına kesilen cezanın ödenmemesinin tek yolu şimdilik ilgili Twitter gönderilerinin silinmesi olacaktır. Çünkü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım konuyla ilgili olarak “Vazgeçmemiz söz konusu değil, burada ticaret yapan, hizmet veren herkes Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun iş yapmak zorundadır.” Şeklinde bir açıklama yaptı. Artık bu süreçte söz hakkı Ankara 10. İdare Mahkemesi’ne ait. Sonucu merakla bekliyoruz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS